Technologie výroby piva

řemeslné produkty
co umíme

Naše výrobky

Demonstrační pivovar
Základní informace

O pivovaru

Demonstrační pivovar bude sloužit jako školní provoz, ve kterém bude možné předvést technologii maloobjemového pivovarnictví. Provoz demonstračního pivovaru bude provozován společně s provozem sladovny. Další návaznost je pak na mlýnici, kde se bude využívat skladovacích prostor a společných zařízení.

Náš pivovar
Jak to děláme?

Pivovarský proces

Maloobjemový provoz pivovaru umožní studentům projít všemi fázemi produkce piva – od šrotování zrn, vystírání (míchání sladu s vodou), dále rmutování, scezování, vaření a kvasení piva přes dozrávání a filtraci až po finální stáčení piva.

Provoz sladovny bude obsahovat máčení ječmene, klíčení ječmene a hvozdění sladu. Dále pak bude vybaven laboratorním zařízením k sledování procesu zrání sladu. Tento provoz bude představovat kompletní demonstraci výroby v oblasti přípravy sladu.

průřez budovou
prozkoumejte

naše technologie

Chcete vědět, jak se vyrábí sýry, peče chleba nebo vaří pivo? Podívejte se přímo do srdce Potravinářského pavilonu a seznamte se s výrobou potravinových produktů v reálné výrobě. Produkujeme maso, mléko, pečeme chleba a další pečivo, lisujeme oleje i ovocné šťávy, vaříme pivo i marmeládu! 

cs_CZ